Облачно со повремен локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -1...

Уште еден ден со пролетни температури: И денеска сончево и топло, живата во термометарот до 17 степени

И денеска во земјава ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Претпладне, според најавите на синоптичарите, е можна појава на магла по одделни котлини....