Фудбалска ЛШ: Баерн М. на рутина, „експлозија“ на Динамо З., Реал М. „разнесен“ во Париз

Баварците со 3:0 ја совладаа Црвена звезда, „модрите“ на „Максимир“ ја декласираа Аталанта со 4:0 додека францускиот гигант ги понижи „кралевите“ со 3:0 на „Паркот на принцевите“