Ердоган: Мораме Путин да го охрабриме „чесно“ да излезе од Украина и да го заврши конфликтот

Рускиот претседател Владимир Путин треба да биде охрабрен „чесно“ да ја напушти Украина и да го прекине конфликтот, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. -Мораме...

(Видео) Ердоган пристигна во Сараево на венчавка на ќерката на Бакир Изетбеговиќ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, во придружба на сопругата Емина, пристигна на шеријатската венчавка на Јасмина Изетбеговиќ, ќерка на Бакир и Себија Изетбеговиќ што се одржува...

Договор Заев-Ердоган: Поинтензивна соработка и повеќе инвестиции од турски компании

Премиерот Зоран Заев и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган синоќа, на работна вечера во Истанбул, разговараа за взаемните пријателски односи меѓу двете држави исполнети со динамична...