Гутереш ја поздрави иницијативата на Ријад против климатските промени

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш во телефонски разговор со саудискиот принц Мохамед бин Салман ја поздрави иницијативата на Саудиска Арабија за намалување на емисиите на...