Филипинскиот претседател со закана до невакцинираните: Ако излезете од дома, ќе бидете уапсени

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте се закани дека невакцинираните луѓе ќе бидат приведени доколку не ја послушаат наредбата да останат дома, откако во државата е потврден најголем...

Како прав татко: Дутерте нема да биде противкандидат на ќерка му на претседателските избори на Филипини

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска ќе поднесе кандидатура за изборите следната година, изјави денеска неговиот портпарол, но тој нема да се натпреварува со својата ќерка која...