ВИДЕО Англиската полиција го истражува инцидентот на Роналдо врз момче со аутизам

Англиската полиција соопшти денеска дека ги прегледува снимките од безбедносните камери за да утврди дали фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, направил прекршок, избивајќи му го...

Топ 30 најскапи фудбалери: Ди Марија лидер

Аргентинецот во дресот на ПСЖ е со најмногу средства на банккарските сметки. При изготвување на листата е земена во предвид само вредноста на трансферите. Во сумите не се вклучени бонуси, премии, награди, приходи од реклами или спонзорски договори