И „хајнекен“ пивото си оди од Русија

Холандскиот производител на пиво Heineken соопшти дека ќе го напушти рускиот пазар поради руската инвазија на Украина. „По претходно објавениот стратешки преглед на нашето работење, заклучивме...

Русија соопшти дека повторно истрелала хиперсонични проектили во Украина

Русија соопшти денеска дека повторно ги истрелала своите најнови хиперсонични ракети во Украина, уништувајќи складиште за гориво на југот на земјата. „Авијациските ракетни системи Кинжал со...