САД им забранија на Груевски и Мијалков влез на нивна територија

Стејт департментот на САД денеска јавно ги именуваше поранешниот премиер на Република Северна Македонија Никола Груевски и поранешниот директор на Одделот за безбедност и контраразузнавање (УБК)...

953 казни за брзо возење

465 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 488 надвор од населено место Во текот на вчерашниот ден (20.02.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена...

271 санкции за брзо возење, 89 возачи ја пречекориле брзината во населено место

Во текот на вчерашниот ден (04.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се...