271 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (21.12.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се...

Советот на ЕУ ги заостри критериумите за санкции против Белорусија поради мигрантите

Советот на Европската Унија (ЕУ) денеска ја прошири законската рамка со која се овозможува воведување на санкции против Белорусија, наведувајќи дека тоа е одговор на инструментализацијата...

МВР: 310 Санкции за брзо возење-некои возеле со 50 а некои со 70 км/час над дозволеното

Во текот на вчерашниот ден (18.09.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се...

Заев: Извршната наредба на Бајден е сериозна порака за охрабрување и мотивација

Борбата против криминалот и корупцијата навистина ги уништува демократските општества и затоа кога САД, најсовршената демократија пример за сите, ја испраќа оваа чиста порака за нас...