Судење Саздовски: Јавноста е исклучена, се гледаат снимки од препознавање

На судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски во Кривичниот суд се репродуцираат видео материјали од процесот на препознавање на сторителите на кривичното дело. Пред изведување...

Се изведуваат материјални докази за убиството на Никола Саздовски

Со изведување на материјални докази предложени од Обвинителството денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски. Како материјални докази предложени...

Одбраната побара изземање на судијата за убиството на Саздовски

Изземање на судијката Даниела Алековска поради „селективно“ водење на записникот, побараа адвокатите на одбраната на денешното рочиште за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Барање за изземање...

ДУИ: Виновниците за смртта на Саздовски да бидат казнети

Демократската Унија за Интеграција во денешното соопштение изразува длабоко сочувство до родителите, фамилијата и блиските на починатиот Никола Саздовски, кој почина како последица на повредите здобиени...