Кам-бек на С. Вилијамс: Мислеше на Олимпија, загуби од Остапенко

Американката во Абу Даби го одигра првиот меч по пауза од неколку месеци и породувањето во септември. И покрај поразот изрази задоволство што е повторно на терен. Овој како и настапите во првата половина на јануари ќе бидат нејзина подготовка за Австралија опен на кој ќе се обиде да ја одбрани титулата

Тенис: Серена Вилијамс ќе ја брани титулата на Австралија опен

Американската тенисерка уште пред породувањето во септември најави дека планира враќање на терените во првиот месец од 2018 година, а организаторите на првиот гренслем во сезоната сега потврдија дека таа се наоѓа на листата на учеснички на турнирот во Мелбурн

Свадбена забава во Њу Орлеанс: Се омажи Серена Вилијамс

Американката тенисерка и еден од основачите на интернет страницата Редит, Алексис Охенијан го изговорија судбоносното „да“ на церемонија во Њу Орлеанс на која меѓу присутните беа Каролина Возњацки, пејачките Бијонсе, Сијара и Кели Роуланд, актерките Ева Лонгорија и Меган Маркл, старлетата Ким Кардашијан и многу други од американскиот џет-сет

В. Вилијамс кон С. Вилијамс: Твојата победа е моја победа

Повозрасната од сестрите истакна дека е горда на себе што воопшто стигнала до финале во Мелбурн и дека горда на Серена која ја освои 23 гренслем титула, седма на Австралија опен, што значи и враќање на првото место на ВТА листата

Тенис: С. Вилијамс по седма титула во Мелбурн, В. Вилијамс по прва

Женското финале на Австралија опен носи деветта пресметка на американските сестри чие ривалство трае две децении и важи за евергрин во тенисот. Двете имаат вкупно 29 гренслем трофеи во сингл. Мечот е утре во 09,30 ч.