Се загреваше во првиот сет, ја „збриша“ во вториот: Ѓорческа почна со триумф во Севилја

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја мина првата пречка на турнирот во Севилја, совладувајќи ја домашната претставничка Алба Реј Гарсија со 2:0 во сетови. Ѓорческа (279...

Фудбал, ЛШ: Севилја му пресуди на Манчестер Ј., Џеко го урна Шахтјор

Шпанскиот состав од Андалузија ги елиминира „црвените ѓаволи“ на Жозе Мурињо по вечерашниот триумф на „Олд Трафорд“ со 2:1, Рома, пак, успеа да ја надополни негативата во однос на Украинците од првата средба во Харков

Фудбал, ЛШ: Манчестер Ј. се извлече во Севилја, пресврт на Шахтјор

Дуелот на „Рамон Санчез Пискуан“ е единствен што заврши без голови во првиот круг осминафинални судири во елитното натпреварување на УЕФА, украинскиот состав со два гола во вториот дел ја совлада „волчицата“ со 2:1

Црногорски трансфер во Шпанија: Јоветиќ продолжува во Севилја

Според италијанските медиуми, трансферот на црногорскиот репрезентативец е завршена работа. Тимот од Андалузија го позајми фудбалерот на Интер до крај на сезоната со можност да го откупи неговиот договор