Шапекоенсе се врати дома

Транспортните авиони од типот „Херкулес“ беа дочекани со огномет додека го надлетуваа градот на југот на Бразил и пристапуваа кон дождовната писта на аеродромот во Шапеко

Шапеко на нозе за дочек на посмртните останки на фудбалерите

Три бразилски воени авиони синоќа полетале од градот Меделин, нивното пристигнување е најавено за денеска во 11 часот по средноевропско време по што е планирана и комеморација на која ќе присуствуваат претседателите на ФИФА и на Бразил, Џани Инфантино и Мишел Темер