ВТА Мастерс, Сингапур: Прва победа на Радванска, крај за Мугуруза

Полјaчката во два сета ја порази шпанската тенисерка со 7:6, 6:3 и против Плишкова ќе игра за полуфинале од „белата“ група од која сигурна е Кузнецова. Кербер е лидер во „црвената“ група, за на второто место се надеваат Халеп и Кис