Заврши ВТА Мастерсот во Сингапур: Свитолина без пораз до титула

Украинката во финалето ја порази Слоун Стивенс со 3:6, 6:2, 6:2 за освојување на највредниот трофеј од вкупно 13. колку што има во кариерата. Воедно таа е прва тенисерка по Серена Вилијамс во 2013 година која успеала да се искачи на тронот без загубен меч

Трамп: Средбата со Ким придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на...

ВТА тенис: Возњацки ќе игра во завршниот Мастерс во Сингапур

Данската тенисерка ќе биде дел од турнирот на најдобрите осум во сезоната благодарение на одбранетата ВТА титула во Токио во седмото финале во 2017 година. Учеството претходно го обезбедија Мугуруза, Халеп, Ка. Плишкова, Свитолина и В. Вилијамс

Тенис, ВТА Мастерс: Кербер против Цибулкова во финалето во Сингапур

Германката во полуфиналето, за час и 15 минути, ја совлада Агнешка Радванска со 6:2, 6:1. Големото финале утре напладне (12.30 ч.). Завршниот турнир во сезоната кај дамите е со награден фонд од седум милиони долари