Михајловиќ од Болоња: Имам леукемија, два дена плачев, но ќе победам

Легендарниот српски фудбалер и член на шампионската генерација на Црвена звезда од 1991 година на прес-конференција во Италија објави дека боледува од агресивна форма на леукемија, но најави борба до конечна победа

Стефан Ристовски доби нов тренер: Михајловиќ на клупата на Спортинг Л.

Српскиот тренер потпиша тригодишен договор со тимот од Лисабон. Една од неговите задачи ќе биде шампионската титула во Лига Примеира во која „зелено-белите“ од „Жозе Алваладе“ стадионот во изминатата сезона ја завршија зад Порто и Бенфика, но и смирување на тензиите во клубот по судирот на играчите со претседателот Бруно де Карвалјо