Македонија со нови 718 ковид случаи во изминатите 24 часа, починаа 14 лица од кои девет целосно вакцинирани

Министерството за здравство (МЗ) информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во последните 24 часа се регистрирани 718 случ.аи на ковид-19, починале 14...

Ковид-19: Македонија со 19.104 активни случаи, дневниот просек на инфекции во светот – три милиони

Лесното пренесување на новата варијанта на ковид-19 наречена омикрон, како во светот, така и кај нас, продонесе за драстично зголемување на бројот на новозаразени. Според последните...