Рекорден број на новозаразени со ковид-19: В. Британија денеска пријави над 93.000 случаи

Велика Британија денеска, трет ден по ред, пријави рекорден број на новозаразени со коронавирусот, овојпат 93.045 регистрирани случаи за изминатите 24 часа, покажуваат најновите податоци од...