(Видео) Победничкиот ас на Ивановски во првото коло на јуниорскиот Вимблдон стана вирален на социјалните мрежи

Македонскиот тенисер Калин Ивановски со две победи го заврши настапот на годинашното издание на Вимблдон во јуниорска конкуренција, пред да биде елиминиран од Шпанецот Роденас во...

Фудбалска војна во Тетово: Нов инцидент на мечот Шкупи-Шкендија, повреден и линискиот судија

Фудбалскиот натпревар во Тетово помеѓу екипите на Шкендија и Шкупи донесе голем број прекини, последниот се случи заради удар кон линискиот судија. Во еден момент публиката...

Ѓоковиќ им честиташе на параолимпијците кои и донесоа шест медали на Србија: „Вие сте херои и инспирација за сите нас“

Српските параолимпијци што и донесоа шест медали на Србија на Параолимписките игри во Токио, вчера имаа средба со најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ. Србија од Параолимписките...