Осуден за корупциски активности: Триесет години затвор за екс претседателот на Бразилскиот олимписки комитет

Поранешниот долгогодишен претседател на Олимпискиот комитет на Бразил, Карлос Артур Нузман е осуден на казна затвор од 30 години и 11 месеци поради корупциски активности при...

Панчев со честитки до Пикси и фудбалерите: Ова е некоја нова Србија, момците гинат еден за друг

Прославениот македонски и југословенски фудбалер Дарко Панчев со свој коментар за српските медиуми по победата на Србија над Португалија во квалификациите за СП 2022, но и...