Кривична пријава за Миле Јанакиески за незаконска продажба на станови

СВР Прилеп поднесе кривична пријава против поранешниот министер, Миле Јанакиески, и уште три лица за злоупотреба на службената положба. Според пријавата поднесена до Основното јавно обвинителство...