НБА лига: Кари уште пет години во Голден Стејт за 201 милиони долари

Освојувачот на шампионскиот прстен во НБА лигата и извонредниот бек шутер ја обновија соработката пришто управата на „вориорси“ ги понуди највносните услови досега што никако не можеше да бидат одбиени

„Луда“ ноќ во НБА лигата: Голден Стејт уфрли 149 коша против лејкерси

Стеф Кари одигра нова одлична партија за „вориорси“ и против трофејните „езерџии“ постига 31 поен, Кевин Лав и Леброн Џејмс го одбележаа триумфот на Кливенд над Портланд со 137:125 во исклучително ефикасната кошаркарска ноќ во САД