Се истакнува во секоја прилика: Роналдо во Најк патики со 50.000 Сваровски кристали

Моделот што го „прошета“ на стадионот „Ванда Метрополитано“ во Мадрид ќе може да го набават и оние со подлабок џеб, па ѕвездата на „бјанконерите“ нема да биде единствен што ќе поседува такви за разлика од роденденските со 24 каратно злато