Георгиевски од Плоштад Македонија: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Македонскиот спортски херој, освојувач на сребрен медал од Олимпијадата во Токио во таеквондо +80 килограми, Дејан Георгиевски вечерва им се обрати на своите поддржувачи на скопскиот...

Олимписки медал за Македонија по две децении: Георгиевски по злато во Токио

Македонскиот таеквондистот Дејан Георгиевски се пласира во финалето на Олимпијадата во Токио. По четвртфиналната победа над Гбане од Брегот на Слоновата Коска, тој претпладнево го елиминира...