Стано: Борбата против организираниот криминал е клучна за Западниот Балкан

Европската Kомисија (ЕК) ги поздравува санкциите на САД поврзани за организираниот криминал на Западен Балкан, изјави попладнево портпаролот за надворешна политика, Петер Стано. Тој го коментираше...

Разбранувани страсти: Твит на Заев со „македонската фудбалска репрезентација“ ја налути Атина

Твитот на македонскиот премиер Зоран Заев кој гласи „денеска од стадионот во Амстердам давам силна поддршка на македонската фудбалска репрезентација“ ги разбранува страстите во Грција и...

Евроамбасадорот Гир со порака на Твитер: Нема место за дивоградби крај Охридското Езеро

Европската Унија (ЕУ) силно ги поддржува активностите за отстранување на дивоградбите во Охридскиот регион. Амбасадорот на ЕУ во земјата, Дејвид Гир на својот Твитер-профил напиша дека...