УЕФА: Лукаку зборува осум јазици

Поточно, белгиецот можете да го слушнете како зборува течно француски, германски, англиски, шпански, португалски, холандски, фламански и најново италијански. Интересен податок извади УЕФА на својата официјална...

Лапорта: Проектот Суперлига е жив

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта верува дека не е се завршено со Суперлигата, која не успеа да заживее по големите критики од јавноста. – Проектот Суперлига...

foto: dailyadvent

УЕФА отвори три дисциплински случаи против Англија за однесувањето на нејзините навивачи на дуелот со Данска

Европската фудбалска федерација отвори три дисциплински случаи за настаните на полуфиналниот натпревар на ЕВРО 2020 со Данска. Дисциплинската комисија ќе ги истражува инцидентите во кои навивачите...

МНР со реакција до УЕФА на чиј сајт стои дека претседателот Сејдини е Северномакедонец

Министерството за надворешни работи соопшти дека испатило реакција до УЕФА на чиј офиицјален сајт на кој се претставени федерациите, покрај името ФФМ, претседателот Мухамед Сејдини и...