Зеленски воведе санкции против сирискиот претседател Башар ал Асад

Украинскиот претседателот Володимир Зеленски денеска потпиша указ со кој се одобрува предлогот на Советот за национална безбедност и одбрана за воведување санкции против 141 правно лице...

Рускиот претседател потпиша указ – контра мерки против непријателските држави

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за примена на одмазднички економски мерки поради непријателските дејствија на „одредени странски држави и меѓународни организации“. Уредбата им забранува на...