Листата за помилувања вратена во затворските управи: Надлежните уверуваат дека ќе нема ниту едно спорно име

Листата за групни новогодишни помилувања ја прават затворите, ја доставуваат до Министерството за правда, а оттаму списокот со имиња на оние кои бараат порано да излезат...

Управа за подобро утре: Паоло Скарони нов претседател на Милан

Милан во јуни доби двегодишна забрана за настап во европските фудбалски натпреварувања поради кршење на правилото за финансиски ферплеј. „Росонерите“ ја обжалија таквата одлука во Судот за спортска арбитража во Лозана, пресудата беше во нивна корист, па вчера повторно станаа учесници во УЕФА Европа лигата за сезоната 2018/19