Путин: Дведецениското присуство на САД беше трагедија за Авганистан

Дваесетгодишната војна и американското присуство во Авганистан беа „трагедија“ за таа земја, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин, еден ден по завршување на операцијата за повлекување...

Гардијан: Путин им наредил на руските служби во 2016 година да овозможат победа на Трамп

Документи од Кремљ, до кои дошле новинарите од британскиот весник „Гардијан“, откриваат дека рускиот претседател Владимир Путин лично наредил тајни специјални служби за поддршка на Доналд...