ВМРО-ДПМНЕ и денес со прес – конференција за наводниот криминал, УЈП и Русковска велат дека се води предистрага

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска одржа прес-конференција, на која портпаролот Димче Арсовски ги повика, како што рече, МВР и Јавното обвинителство, да не молчат туку да излезат...

ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промени на Уставот, ако не добиеме писмени гаранции од Бугарија ВИДЕО

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промени во Уставот, за кои е потребно двотретинско мнозинство, затоа што нема никаква гаранција...

ВМРО-ДПМНЕ: Велигден значи живот и надеж

„ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани кои се од православна вероисповед им го честита најголемиот христијански празник Христовото Воскресение – Велигден, со најискрена желба за добро здравје, љубов,...

Да се зајакне пост ковид рехабилитацијата, алармираа лекари на денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ

Истакнати лекари дебатираа на тема „Состојбите во здравството“ на денешната трибина која што се одржа во просториите на ВМРО-ДПМНЕ. Македонското здравство во текот на пандемијата се...

СДСМ: Милошоски да си даде оставка од позицијата пратеник, тој е најмалку повикан да зборува за националните интереси

Декларацијата е политичко подметнување од страна на ВМРО-ДПМНЕ со цел да се продлабочат  поделбите во македонскиот народ По признанието на поранешни високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ за...