СДСМ: Арсовска врши груба партизација на јавни институции, предлага лица од режимот на високи функции

Градоначалничката на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска со полна пареа тргна во груба партизација на јавните установи и Јавните претпријатија под надлежност на Градот, реагира...

Попов: Независната Данела Арсовска за членови на управни одбори ги предложи портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ

„Данела Арсовска градоначалничката на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ тргнува во груба партизација на јавните установи и jавните претпријатија под надлежност на Градот. „Независната“ Данела Арсовска предлага...

Асани: Го повикувам лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, партијата што ја распродаде „Славија“ на парче, да се пријави да ја купи и да ги преземе милионските долгови

Директорот Асани нагласи дека неговата прес-конференција има за цел да ги разобличи сите дезинформации, во име на вистината, и во име на она што е реалност...

СДСМ: Со негласањето за недела неработен ден, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се ставија на спротивната страна од интересите на работниците

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска не гласаа за измените и дополнувањата за Законот за работни односи со кое недела станува ден за одмор за 92 отсто од...

ВМРО-ДПМНЕ не може да ја сокрие неспособноста на Арсовска, или нека почнат со решавање на проблемите на скопјани или нека си одат, порачуваат од СДСМ  

Со лажни податоци ВМРО-ДПМНЕ не може да ја покрие неспособноста на Данела Арсовска. Два месеца Арсовска не работи ништо освен што прекинува проекти и разрешува директори...

„Алтернатива“: Благодарност до Мицкоски за понудата Гаши да биде мандатар, но ние сме дел од друг процес

Предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски до лидерот на „Алтернатива“, Африм Гаши да биде мандатар за состав на нова Влада, наместо новиот лидер на СДСМ,...

Доби поддршка од 489 делегати од вкупно 493 на Конгресот: Мицкоски реизбран за лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкоски е реизбран за лидер на ВМРО-ДПМНЕ. Старо-новиот претседател на опозициска партија ја доби довербата на делегатите на 17-от Конгрес што денеска се одржа во...