Законите со европско знаменце се дел од од Стратегијата за реформи во судството, реагираат од Министерството за правда по обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ

Министерството за правда како целосно невистинити ги отфрла обвинувањата на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, кој и покрај тоа што го знае процедури,...

Мицкоски: Победата на 17 октомври значи нова Влада предводена од ВМРО – ДПМНЕ

ВМРО – ДПМНЕ го промовираше кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски. Лидерот на опозициската партија, ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва порача дека неговата...

ВМРО – ДПМНЕ објави уште 10 кандидати, меѓу нив и Митко Јанчев градоначалникот на Кавадарци

Актуелниот градоначалник на Кавадрци, Митко Јанчев ќе бара уште еден мандат од граѓаните како кандидат на ВМРО – ДПМНЕ. Иако изминатиот период имаше  несогласувања со раководството,...

Здружување во опозицијата: ВМРО-ДПМНЕ и АА/А со заеднички настап на локалните избори

Два месеца пред локалните избори се дефинираат партиските коалиции за заеднички настап во повеќе општини. Потпишување договор за соработка со најголемата македонска опозициска партија најави Алијанса...