Мицкоски во Куманово: Петта година се власт, потрошија 16 милијарди евра и секое семејство го задолжија за 4.500 евра, претставени и кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг од Куманово на кој беше промовиран и кандидат за градоначалник на оваа партија, Тони Михајловски, истакна дека...

Локални избори 2021: Реконструкции на патишта, водоводни и канализациски системи, транспаретност се дел од ветувањата за граѓаните

Реконструкции на локални патишта, водоводни и канализациски системи, транспаретност и соработка со граѓаните и реализација на проекти со кои ќе се подобри животот, се дел од...

СДСМ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за манипулации со фотографии од пред две години, кои ги претставува како сегашни

Една од темите на која денеска се спротивставија СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се фотографиите кои опозициската партија ги толкува како сегашни а на кои се премиерот Заев...

ВМРО-ДПМНЕ го прозива ОЈО дека молчело по заканите врз семејствата на жртвите во пожарот во модуларната болница во Тетово

Кој се заканува на семејствата на жртвите од несреќата од Тетово? Зошто ОЈО молчи? Ова се прашањата на кои одговор преку соопштение, бараат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ....