(ФОТО) Атмосфера пред седиштата на двете најголеми партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Во очекување Државната изборна комисија да ги соопшти првичните резултати од пребројувањето на гласовите , партиските штабови на четирите најголеми партии во македонскиот односно блокот на...

СДСМ објави документи за наводен долг од 54 илјади евра за струја на фирма на Данела Арсовска- за ВМРО-ДПМНЕ ова се лаги и клевети

Пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски, објави документи, за кои тврди дека покажувале дека фирми на Данела Арсовска, кандидатката за градоначалник на Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ,должела 54...

Мицкоски од Скопје:Најголемиот глас на овие избори е гласот на тивкото мнозинство, чиј глас не се слуша на медиумите, говорниците

Овие денови беше врнежливо, небото е прекриено со темни облаци исто како и секојдневието што го живееме. Иако се чини дека тоа никогаш нема да престане,...

Мицкоски од Чашка: Заев е како Луј 14-промовирани кандидатите за градоначалници во Градско и Росоман

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во општина Чашка на граѓаните им порача да си го постават прашањето дали сега живеат најдобро, додавајќи дека...

Николоски: Ова се избори за да престане „горењето“ на Македонија, на Скопје и на Центар

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ и денеска, во отсуство на лидерот Христијан Мицкоски кој е во Љубљана, продолжи со предизборните активности. Вечерта беше посветена на жителите на...

Мицкоски од Струмица и Радовиш: Гарантираме изградба или реконструкција на 2.000 улици низ цела држава, на 100 градинки и 150 училишта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот централен митинг на опозицијата во Струмица порача дека градот е заробеник од алчноста на Заев, односно како што рече...