Излезноста на локалните избори е 51%, еве кои се избраните градоначалници и каде ќе има втор круг

Државната изборна комисија ги објави конечните резултати од локалните избори кои се одржаа на 17 октомври. Правото на глас го оствариле 938.631 граѓани, односно излезноста изнесува...

Во Гостивар и Дебар ќе се трча и втор круг

Во двете општини, во кои лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, синоќа прогласи победа во првиот круг, кандидатите на коалицијата Алијанса-Алтернатива се многу блиску до...