Против Ковид-19 ревакцинирани 35 проценти од граѓаните, трета доза примиле над 5000

Државните здравствени институции продолжуваат со вакцинација на населението против Ковид-19. Последните податоци што ги објави Министерството за здравство покажуваат дека заклучно со 21 месецов во државава...

Русија ја идентификуваше новата варијанта на коронавирусот, која е позаразна од Делта

Русија пријави случаи на инфекција со новата варијанта на коронавирусот, за која се верува дека е позаразна од Делта поради рекордното зголемување на бројот на заразени...