Португалија прогласи тридневна жалост за смртта на поранешниот претседател Сампајо

Португалската Влада прогласи тридневна национална жалост во врска со смртта на поранешниот претседател Жорж Сампајо, се вели во соопштението објавено од кабинетот. „Советот на министри издаде...

Во пожарот во модуларната болница во Тетово животот го загубија 14 лица, Владата прогласи тридневна жалост

Во пожарот што на 8 септември вечерта избувна во модуларната болница во Тетово, загинаа 14 лица. Владата поради големата трагедија прогласи тридневна жалост. Истрагата за случајот...