ЗОИ: Во примерокот на Валиева пронајдена недозволена супстанца, Русија може да остане без златниот медал

Светските медиуми денес објавија информација дека доделувањето на сетот медали за екипното натпреварување во уметничко лизгање е одложено поради проблеми со допинг тестот на 15-годишната руска...

ЗОИ: Цветановска 95-та во крос-кантри на 10 км

На трката настапија 98 натпреварувачки, а зад Цветановска останаа само три. На победничкиот подиум покрај Норвежанката, се најдоа две скијачки од Финска Македонската нордиска скијачка, Ана Цветановска,...

Македонското знаме во Пјонгчанг во раце на крушевскиот тинејџер Јада

Освен знаменосецот, во скромната спортска експедиција од Македонија на Игрите во Јужна Кореја се вклучени и крос кантри скијачката Викторија Тодоровска која е пријавена за настап во трката на 10 километри и најискусниот меѓу нив, Антонио Ристевски кој А норма ќе учествува во техничките алпски дисциплини - велеслалом и во слалом