Тешка сообраќајка несреќа утринава се случи на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во близина на „Веро“ во Тафталиџе.

Во сообраќајката се судриле автомобил „БМВ“ и мотор, а неофицијално, има и повредени лица.

Се очекува МВР денеска да соопшти повеќе детали за несреќата.