Мал едномоторен авион утрово околу 9 часот падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес, но нема жртви во инцидентот, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчките медиуми, повреден е само пилотот на леталото, а причините за несреќата засега се непознати.