По објавата за нов ковид сој во Јужна Африка: Светските берзи паднаа за околу три отсто

Цените на акциите на европските берзи утрово паднаа за околу три отсто, бидејќи инвеститорите стравуваат од последиците од ширењето на новата варијанта на коронавирусот. Индексот STOXX...

Која е причината за „падот“ на „Фејсбук“?

Со часови не функционираат социјалните мрежи на „Фејсбук“, „Месинџер“, „Инстаграм“ и „ВатсАп“. Сопственикот на овие платформи, „Фејсбук“, преку социјалната мрежа „Твитер“ призна дека корисниците на социјалните...

Час и пол „паднати“: Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер недостапни во цел свет

Дел од најпопуларните платформи за социјално вмрежување – Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер „паднаа“ во цел свет. Според вебс-страницата Даун Детектор (DownDetector), проблемите започнаа околу 16:44...