Утре прекин на водоснабдувањето во околината на „Пластичарска“ улица

Јавното претпријатие Водовод и канализација Скопје информира дека утре (среда) без вода ќе бидат корисниците на улиците „376“, „Самоилова“, „Банатска“, потоа Американската Амбасада, Турската Амбасада и...

Првото противпожарно возило стигна за шест минути – Град Скопје ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ

Во гаснењето на пожарот учествуваа 20 пожарникари коишто пожарот го ставија под контрола. Нивната брза реакција не дозволи да има жртви или повредени, туку само материјална...

Арсовска од Аеродром: Инопарк, мултимедијален центар и подобрување на инфраструктурата на општината

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, поддржана од ВМРО – ДПМНЕ, утрово се сретна со жителите од општина Аеродром. Таа разговараше со пазарџиите и потрошувачите...

Герасимовски: Мој приоритет е носење на сите ДУП-ови во Центар и строго спроведување на законите

Кандидатот за градоначалник на Центар од СДСМ и Коалицијата, Горан Герасимовски изјави дека нема да отстапи од хумана урбанизација преку планско градење и заштита на јавниот...