Манчестер јунајтед и Јувентус објавија големи загуби во работењето

Англискиот Манчестер Јунјатед и италијанскиот Јувентус, сегашниот и донеодамнешниот клуб на португалскиот фудбалски репрезентативец Кристијано Роналдо, објавија денеска значителни финансиски загуби за минатата 2020/21 сезона. Англискиот...

Арсова: Дојдов заради еден врв во Перу, но изборот беше огромен па затоа останав во Еквадор

Најпознатата македонска алпинистка, Илина Арсова која ги искачи сите највисоки врвови на седум континенти, деновиве се искачи на  еден од највисоките и најтешките за освојување во...

Волф: Хамилтон и Верстапен треба да остават простор еден за друг на патеката и да избегнат инциденти

Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф ги објасни своите зборови по завршувањето на италијанското Гран при, кога рече дека Макс Верстапен направил „тактички фаул“ во судир...

Следните четири натпревари на Барселона, можат да бидат клучни за тренерското место на Кумана добие отказ

Тренерот на Барселона, Роналд Куман може да добие отказ доколку тимот не постигне позитивен резултат во следните четири натпревари, информира „Deportes Cuatro“. Во септември Каталонците ќе...

Македонската фудбалска репрезентација бележи пад од две места на најновата ранг-листа на ФИФА

Македонската репрезентација назадуваше две места на ранг-листата на Светската фудбалска асоцијација, објавена денес. „Црвено-жолтите“ сега се наоѓаат на 74. место (две места послабо од август), откако...