Академија Пандев ги продаде ТВ-правата на регионалниот канал „Спорт клуб“

Актуелниот лидер во Првата македонска фудбалска лига, Академија Пандев, ги продаде телевизиските права за своите натпревари од домашното првенство на регионалниот спортски канал „Спорт клуб“. Академија...

Пике ги осуди навивачите што го исвиркуваа Роберто: Серхи ја сака Барса повеќе од кој било друг

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике реагираше на свирежите на навивачите против Серхи Роберто за време на натпреварот против Баерн Минхен (0:3) синоќа во Лигата на шампионите....

Мацари нов тренер на Каљари

Валтер Мацари од денес и официјално стана нов тренер на Каљари. Педесет и деветгодишниот италијански фудбалски стручњак потпиша договор со клубот до крајот на јуни 2024...

Солскјер во одбрана на Лингард чија грешка доведе до пораз на Манчестер јунајтед кај Јанг Бојс

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, застана во одбрана на играчот од средниот ред на „Црвените ѓаволи“, Џеси Лингард, чија грешка резултираше со пораз од...

Демба Ба ја заврши фудбалската кариера

Сенегалскиот напаѓач, 36-годишниот Демба Ба ја заврши фудбалската кариера во која во текот на 16 сезони настапуваше за бројни клубови, вклучувајќи ги премиерлигашите Челзи, Вест Хем...