Ференцварош со поддршка во Скопје

Мала група навивачи, не повеќе од 30, допатуваа од Будимпешта за вечерашниот дуел меѓу Ференцварош и Вардар во ракометната Лига на Шампиони. Тие ќе бидат поддршка...