Полицијата на граничниот премин „Табановце“ вчера ги лиши од слобода С.У. (50), С.Ш. (55) и М.Ј. (35), сите од Република Србија, поради постоење на основано сомнение дека поседуваат фалсификувани ПЦР тестови.

Како што соопшти МВР, лицата се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.