Заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска денеска присуствуваше  на церемонијата за чествување на големиот христијански празник Богојавление – Водици, која што се одржа на мостот „Слобода“ во центарот на Скопје.
Лукаревска на сите верници од православна вероисповест им го честиташе денешниот празник со желба за многу здравје, среќа и благосостојба.