Триесет и петгодишен скопјанец кој се барал со потерница синоќа е приведен од полициски службеници од ЕВР Кисела Вода.

Како што денеска соопшти Министерството за внатрешни работи, лицето Р.К. е барано со потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци. Приведениот е спроведен во затворот Идризово.