МВР соопшти дека за време на вчерашниот протест пред Собранието, приведен е 27 годишниот Д.Г. од Скопје. Според МВР при преглед на Д.Г. од Скопје се пронајдени пендрак и камења.

По ова тој е приведен во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.