Денеска во 08.50 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А. (22) од село Глумово, скопско.
Тој бил баран со потерница поради бегство од казнено-поправната установа Затвор Скопје.

Лицето ќе биде спроведено во установата за издржување на казната.