ВИДЕО Англиската полиција го истражува инцидентот на Роналдо врз момче со аутизам

Англиската полиција соопшти денеска дека ги прегледува снимките од безбедносните камери за да утврди дали фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, направил прекршок, избивајќи му го...

Притвор за момче од Дреново, осомничен за полов напад врз сопствената единаесетгодишна сестра

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 19-годишен жител на селото Дреново, осомничен дека сторил кривично дело – Полов напад врз дете...